Cztery żywioły Saszy


Żywioły Saszy Tania Książka to tetralogia, której autorką jest Katarzyna Bonda. Są to powieści kryminalne z główną bohaterką wykonującą pracę profilera śledczego. Poza zagadkami kryminalnymi i zbrodniami, w tle powieści poznajemy Saszę, jej życie i przeszłość. Nie jest to bohaterka krystaliczna, w jej życiu pojawiło się wiele mroku. Popełniła kilka błędów, które zaważyły na całym jej życiu. Brzmi ciekawie? Taka właśnie jest tetralogia z czterema żywiołami w tle.

Tetralogia z Saszą Załuską

W skład serii wchodzą następujące tomy:

  • “Pochłaniacz” – żywioł powietrza
  • “Okularnik” – żywioł ziemi
  • “Lampiony” – żywioł ognia
  • “Czerwony pająk” – żywioł wody.

Kobieta – profiler śledczy

Praca profilera śledczego polega na tworzeniu profilu psychologicznego przestępcy. Ma on pomóc w ujęciu groźnych zbrodniarzy jak na przykład seryjny morderca czy gwałciciel. Sasza Załuska współpracuje z policyjnym światem, gdzie wciąż dominują mężczyźni. Wykonuje mało popularny jeszcze zawód. Wielu policjantów, do profilowania na podstawie wiedzy psychologicznej, podchodzi jak do wróżenia z fusów, mimo że nasza bohaterka jest bardzo dobrze wyspecjalizowaną w swoim zawodzie osobą i przez wiele lat uczyła się od najlepszych na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii. Sasza to też młoda, atrakcyjna kobieta, co w oczach wielu mężczyzn wciąż jeszcze poddaje w wątpliwość jej kompetencje-na zasadzie irracjonalnego stereotypu, że ładna dziewczyna nie może być jednocześnie inteligentna. Sasza jednak nie ma zamiaru poddawać się przeciwnościom i wiele razy udowadnia, że w swoim fachu jest specjalistką. 

“Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to niezwykle ciekawa seria książek z bardzo charyzmatyczną postacią głównej bohaterki. Na kartach kolejnych powieści śledzimy liczne zagadki kryminalne, wnikamy w portery psychologiczne zbrodniarzy, ale też krok po kroku coraz lepiej poznajemy Saszę i jej skomplikowaną historię życia. Tetralogia dostarczy na pewno wielu różnych emocji i będzie niezapomnianą lekturą. Do czego doprowadzą Saszę cztery żywioły? Odpowiedź znajdziecie w kolejnych tomach serii.