Seria o żywiołach Załuskiej


Nie ma co zaprzeczać, ale czytanie korzystnie wpływa na człowieka. Kilka razy w tygodniu można odpocząć w towarzystwie książki. Jeżeli ktoś będzie szukał ciekawych pozycji literackich, to Katarzyna Bonda ma dla niego wspaniałe propozycje. W szczególności, jeżeli ktoś lubi sensację i zagadki kryminalne. Na liście ciekawych propozycji znaleźć można serię Żywioły Saszy. W ostatnim czasie robi się głośno o tej serii, ponieważ całość została zekranizowana. Cztery książki stały się podstawą do tego, aby stworzyć równie niesamowity serial telewizyjny. Najpierw książki, a potem telewizja. Gwarancja tego, że nikt nie będzie mógł się oderwać.

“Okularnik”

Drugi tom przygód niesamowitej Saszy Załuskiej, która postanawia powrócić do pracy w policji. Warto wspomnieć, że każda książka opowiada inną historię głównej bohaterki. Ze spokojem przygodę z Załuską można rozpocząć od dowolnego tomu, ponieważ będzie można się we wszystkim połapać.

Tym razem Sasza postanawia wrócić do pracy. Zanim to nastąpi – wyjeżdża ona do Hajnówki, gdzie chce uporządkować swoje życie osobiste. Tam to tropi ona swojego eks kochanka, który podejrzany jest o popełnienie zbrodni. Pojawienie się Załuskiej w małym miasteczku wywołuje niemałe zamieszanie. Bohaterka ma przyjemność uczestniczyć w polsko-białoruskim weselu na którym znika…świeżo poślubiona żona pewnego biznesmena. Zostaje ona uprowadzona.

Sasza dowiaduje się, że nie jest to pierwsza kobieta związana z tym mężczyzną, która znika w niejasnych okolicznościach. Główna bohaterka postanawia włączyć się do sprawy, aby pomóc wyjaśnić to, co dzieje się w okolicy. Okazuje się bowiem, że mała Hajnówka ma wiele różnych tajemnic. Takich, które zaczynają jedna po drugiej wychodzić na światło dzienne. W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z „żołnierzy wyklętych” – Romualda Rajsa „Burego” – dokonał pogromu wsi prawosławnych.

Czy takie informacje pomogą wyjaśnić Saszy co tak naprawdę dzieje się w tym miasteczku? Cała sprawa mocno się komplikuje.